Collins - Chcesz wiedzieć więcej? Znaki zodiaku

Autor: Jamie Stokes
Tytuł: Chcesz wiedzieć więcej? Znaki zodiaku 
Ilość stron: 191
Wydawnictwo: fK Olesiejuk
Opis na lubimyczytać.pl: tutaj
Gatunek: astrologia/poradnik
Kraj: USA
Rok wydania oryginalnego: 2004/PL: 2006

Astrologią interesuję się odkąd pamiętam. Z tego tytułu mam w swojej biblioteczce dosyć dużo pozycji badających tę dziedzinę życia. Jednak, jak przystało na pasjonatkę - nigdy nie ma ich zbyt wiele. Staram się wybierać dobre wydania, aby nie czytać po raz n-ty powielonych schematycznych opisów (jak wiadomo cechy wspólne muszą być, jednak nie chodzi tu przecież o całe słowo w słowo identyczne zdania). Dlatego też kolejną książką o znakach zodiaku, którą zakupiłam, stał się poradnik Collinsa.

Jedyne zastrzeżenie jakie mogłabym mieć do estetyki wydania będącej dziś na tapecie książki, to miękka okładka. Mimo, że lubię książki w oprawach broszurowych, tutaj okładka niewiele odbiega grubością od wewnętrznych stron i obawiam się, że może się szybko zniszczyć. W środku natomiast mamy bardzo czytelny podział na znaki zodiaku - ich cechy charakterystyczne, zarówno osobowościowe jak i wizualne (sprawdza się!), zdrowie, dzieciństwo, czas wolny, miłość, seks i codzienność. Wszystkie strony drukowane na wysokiej jakości papierze, z przepięknymi kolorami i czytelnymi ilustracjami. Dla mnie rewelacja.

Ponad to książka wita nas wprowadzeniem w podstawową terminologię astrologiczną i zapoznaje z jej symboliką. Żegna zaś rozpiską tabeli słonecznych, które mogą znacznie ułatwić identyfikację swojego znaku słonecznego osobom urodzonym na przełomie zodiaku.

Przyznam z pewną dozą nieśmiałości, że gdy tylko zobaczyłam tę książkę na sklepowej półeczce, wiedziałam już, że będzie moja, ale nie mogłam oprzeć się pokusie sprawdzenia paru drobiazgów, aby upewnić się, co do jej zakupu.
Po moich wieloletnich, popartych doświadczeniem astroobserwacjach stwierdzam, że Chcesz wiedzieć więcej? Znaku zodiaku w przeciwieństwie do innych podobnych publikacji zawiera przede wszystkim merytorycznie poprawne treści, co jest w tej dziedzinie kluczowe.

Przykładowo, jestem zodiakalnym Rakiem i z doświadczenia wiem, że dwa najmniej pasujące do mnie znaki zodiaku to Strzelec i Wodnik. Z tabeli partnerskiej w książce wynika, że właśnie z tymi dwoma znakami Rak nie potrafi się dogadać. Z kolei mój ojciec, zodiakalny Byk, był dumny jak paw ze swojej (sprawdzalnej) charakterystyki zarówno osobowościowej jak i wizualnej - przystojny i umięśniony, z talentami artystycznymi. Takich przykładów jest o wiele więcej.

Jeśli chcesz więc wiedzieć, jak wychować sobie dziecko - Barana, uszczęśliwić w łóżku Strzelca czy też jesteś Wagą i zastanawiasz się nad wyborem drogi zawodowej - polecam tę właśnie publikację. Pasjonatom polecam ją także, jeszcze raz podkreślając: zawarte w niej informacje to kompleksowy przewodnik po astrologicznym know - how, sądzę, że się Wam spodoba.

Poradnik Collinsa w PL wydała:


Kupiłam go w:Posted in , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. RSS feed for this post.

Leave a Reply

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj

Swedish Greys - a WordPress theme from Nordic Themepark. Converted by LiteThemes.com.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...