Gabriela Antczak - Mali mogą więcej!

Autor: Gabriela Antczak
Tytuł: Mali mogą więcej! Marketing małej firmy czyli wojna o rynek
Ilość stron: 168
Wydawnictwo: Placet
Opis: tutaj
Gatunek: poradnik/marketing
Kraj: Polska
Rok wydania: 2010

Czasami życie sprawia, że pośród morza literatury pięknej wpadamy na interesujący nas poradnik czy książkę popularnonaukową, po które sięgamy bez przymusu, a z wielkim zainteresowaniem. Takim oto sposobem dotarł do mnie ten oto maluch, który gabarytowo zdecydowanie pasuje do swojego tytułu. Format A5 w broszurowej oprawie zmieści się do prawie każdej kieszonki, więc nawet wiecznie migrujące osoby nie wymigają się niemożnością czytania.

Gabriela Antczak, będąca wieloletnim doradcą marketingowym małych firm, napisała poradnik oparty na własnych doświadczeniach i efektach codziennej pracy.

Ja miałam niezłą zagwozdkę, jako że poradnika na xrayofbooks.pl nigdy jeszcze nie było, w jaki sposób przedstawić go Wam, aby był jak najbardziej interesujący i pożyteczny. Dodatkowo, nierzadko mam problem z małymi książkami - co mogę napisać, aby nie powielić jej treści, jeżeli nie chcę robić tego po łebkach. No ale dobrze, spróbujmy.

Tym, co z pewnością wyróżnia się w Mali mogą więcej! jest forma, w jakiej autorka ów poradnik opracowała. Poza oczywistym podziałem na rozdziały, w każdym z nich umieszczone zostały wpisy "Z bloga Młodego Biznesmena". Część właściwą rozdziału skategoryzowałabym jako bardziej teoretyczną, natomiast blog jest próbą praktycznego opisu działań zrealizowanych na podstawie porad pani Antczak.

W poradnikach najistotniejsze jest to, jaką wiedzę mogą nam przynieść. Ale nie tylko. Ważność treści nie ulega żadnej wątpliwości. Czasem zapomina się jednak o sposobie jej przekazania. Autorka położyła nacisk na przyjazny i prosty język, by dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Nie znajdziemy tu wydumanych zwrotów i prób lingwistycznych popisów. Co zatem?

Dla mnie najważniejszy okazał się nacisk na język korzyści, jakim należy przemawiać do klienta. Kolejnym  elementem, o którym możemy szerzej przeczytać w Mali mogą więcej! jest spójność wizerunkowa marki oraz siła promocji na rynku lokalnym. Nie chciałabym zdradzać Wam wszystkich haseł, aby w efekcie nie przemycić całego malucha do tej notki.

Kusząc się na podsumowanie, mojej wiedzy na temat marketingu małych firm książka znacząco nie wzbogaciła. Pomogła natomiast ją uporządkować. Podczas lektury wpadłam na kilka całkiem błyskotliwych pomysłów, więc mogę potraktować ją jako źródło inspiracji. I o to chyba też chodzi, wiadomo że nie dostaniemy na tacy gotowych rozwiązań. Mogę zatem uznać, że maleństwo spełniło swoje zadanie.

Maluch pochodzi z Wydawnictwa:

A dokładniej z księgarni:
przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Posted in , , , , , , . Bookmark the permalink. RSS feed for this post.

Leave a Reply

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj

Swedish Greys - a WordPress theme from Nordic Themepark. Converted by LiteThemes.com.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...