Paola Piacco - Zwierzęta. Kolorowanki antystresowe

Autor: Paola Piacco
Tytuł: Zwierzęta. Kolorowanki antystresowe
Ilość stron: 96
Wydawnictwo: Burda Książki
Opis: tutaj
Gatunek: kolorowanke antystresowe, kolorowanki dla dorosłych
Kraj: Włochy
Rok wydania oryginalnego/PL: 2015

Długi czas broniłam się przed pochłonięciem przez kolorowanki antystresowe. Nie zrozumcie mnie źle - jak tylko zobaczyłam pierwsze z koloraży dla dorosłych na polskim rynku, wiedziałam, że to jest coś dla mnie. Od zawsze kochałam kolorowanie i bardzo chciałam robić to bez wstydu i wypominania mojego wieku, ale... miałam również świadomość, że byłby to ogromny złodziej czasu i zarzuciłabym czytanie i inne czynności na rzecz kolorowania. Niemniej jednak, gdy nadeszły Święta Bożego Narodzenia i moim siostrom sprezentowałam kolorowanki dla dorosłych, doszłam do wniosku, że nie mogę już dłużej czekać i sama chcę część czasu poświęcić tejże zabawie. Zwierzęta Wydawnictwa Burda Książki to moja pierwsza kolorowanka.


Wszystkie grafiki użyte w tejże pozycji są przeredagowanymi przez Paolę Piacco, graficzkę z Wydawnictwa deAgostini, zdjęciami z 123RF, iStockphoto oraz Shutterstock. 

Zwierzęta wydane zostały w miękkiej oprawie i niestandardowym formacie 25,5 x 25,5 cm. Znajdujące się w nich obrazki poprzedzone są jednostronicowym wstępem (zaskakującym w przypadki książki do kolorowania), papier jest szorstki i matowy, o wysokiej gramaturze (hurra, fani cienkopisów!), natomiast nawet wnętrze okładki zawiera rysunki. A właśnie, odnośnie rysunków...

Są one wszędzie! W cenie niższej, niż przeciętna książka do czytania, otrzymujemy ponad sto mega szczegółowych rysunków różnorodnych zwierząt, a pokolorowanie każdego z nich to kwestia kilku godzin. Rysunki są bardzo dopracowane, co stanowi o wartości dodatniej książki, jak również o nie najniższym poziomie trudności. Sama momentami czułam, że porywam się z motyką na słońce, gdyż bardzo drobne elementy obrazków wymagają ostrych i niełamiących się kredek. Niestety, bez nich kolorowanie Zwierząt może być naprawdę męczące i frustrujące.

Czy kolorowanki, szumnie nazywane antystresowymi, naprawdę mają takie oddziaływanie? Gdybym miała zdecydować się na określający je przymiotnik, nazywałabym je "kolorowankami koncentrującymi" - Zwierzęta są bardzo geometryczne, symetryczne, logiczne, poprzez użyte w nich wzory, Co za tym idzie, w celu uzyskania pożądanego efektu, warto wykorzystać tę symetrię i skupić się na dokładnym odwzorowaniu prawej i lewej strony, co wymaga uwagi i koncentracji. Jednak, biorąc pod uwagę fakt, że nie myślimy wówczas o problemach dnia codziennego - efekt antystresowy został osiągnięty!


Na stronicach Zwierząt znajdziemy zarówno pojedynczych przedstawicieli fauny (od ptaków, przez zwierzęta domowe, na dzikich pięknościach skończywszy), jak również scenerie zajmujące całą powierzchnię jednej, bądź obydwu sąsiadujących stron. Pracy jest zatem dużo, ale możemy spodziewać się naprawdę spektakularnych efektów.


Moim zdaniem pozycja ta spodoba się najbardziej miłośnikom zwierząt oraz adeptom kolorowania z wysokim stopniem zaawansowania, cierpliwości i skupienia. Na pewno nie pożałujecie!

Wydana przez:
Zakupiona w:

Posted in , , , , , . Bookmark the permalink. RSS feed for this post.

Leave a Reply

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj

Swedish Greys - a WordPress theme from Nordic Themepark. Converted by LiteThemes.com.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...