Lonely Planet - Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie

Autor: Lonely Planet
Tytuł: Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie
Ilość stron: 128
Wydawnictwo: SQN
Opis: tutaj
Gatunek: kolorowanki antystresowe, kolorowanki dla dorosłych
Kraj: cały świat
Rok wydania oryginalnego/PL: 2016

Trwa pozytywna moda na kolorowanie pośród dorosłych, której (jak wiecie) sama uległam. Twoja niezwykła podróż jest pierwszą kolorowanką, jaka ukazała się pod patronatem Wydawnictwa SQN, a mając świadomość, jak owo wydawnictwo selekcjonuje swoje książki wiedziałam, że będzie to pozycja, jakiej na polskim rynku koloriaży jeszcze nie było.

Autorem, a właściwie selekcjonerem obrazów w Twojej niezwykłej podróży, jest wydawnictwo Lonely Planet, będące jednym z pionierów wydawania przewodników turystycznych. Założycielami spółki jest brytyjsko - australijski duet małżeński Maureen i Tony Wheeler, których przewodnik Across Asia on Cheap z 1972 roku sprzedał się w nakładzie 1500 egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia. W 2007 roku 75% udziałów Lonely Planet zakupiło BBC Worldwide wraz z obietnicą rozwoju wydawnictwa w kierunku nowych mediów.

Twoja niezwykła podróż ukazała się w nietypowym formacie C4 i broszurowej oprawie. Kolorowanki poprzedzone są krótkim tekstem wprowadzającym, natomiast 6 ostatnich stron to rys historyczny lub topograficzny miejsc ukazanych w książce. Nie zapominając o centralnym punkcie tejże pozycji - znajdziemy w niej sto tytułowych najpiękniejszych miejsc, rozmieszczonych na jednej lub dwóch stronicach, każda opatrzona jest tarczą z numerem, nazwą obiektu oraz krajem, w którym się on znajduje.

Pośród wyselekcjonowanych obrazów znajdziemy zarówno obiekty architektoniczne zewnętrzne i wewnętrzne, mniej lub bardziej dzikie krajobrazy, ludzi w codziennych sytuacjach, jak i zwierzęta z całego świata.

Jednym z podtytułów Twojej niezwykłej podróży jest Kolorowanka dla każdego. W rozumieniu płci, zgadzam się w zupełności - na naszym rynku kolorowanki dla dorosłych mężczyzn są dopiero na etapie raczkującym, a tę pozycję mogę śmiało polecić męskiej części kolorujących. 

Pod kątem trudności książce daję 4/5 punktów - obrazy są szczegółowe i pełne detali, wymagają dużej precyzji kolorowania lub - całkiem przeciwnie - składają się z symbolicznych czy abstrakcyjnych płaszczyzn, których pokolorowanie wymaga  planowania i wyobraźni.

Ponadto, jak to w przypadku obiektów architektonicznych czy krajobrazów bywa, pożądaną, a jednocześnie czasochłonną techniką, pozwalającą wydobyć perspektywę obrazów, jest cieniowanie. W kolorowaniu wszystkich zaprezentowanych tu stronic korzystałam z zestawu 48 kredek Koh i Noor Mondeluz, które dość swobodnie pozwoliły mi poszaleć z kolorami i wycieniować wybraną część obiektów. 

W Twojej niezwykłej podróży dostrzegam sporo plusów: uniseksowe obrazy można sprezentować zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie; szczegółowość lub jej brak - obydwie cechy grafik wymagają użycia wyobraźni i rozplanowania pracy; kolorowanka ma walory edukacyjne, pozwalające poznać nam budynki czy krajobrazy z całego świata.

Na pewno zainteresuję się kolejną pozycją do kolorowania, która ukaże się pod patronatem Wydawnictwa SQN - zawsze potrafią mnie pozytywnie zaskoczyć. Wam również polecam pierwszą kolorowankę antystresową Sine Qua Non!


Jestem w trakcie kolorowania Parku Narodowego Redwood w USA, ale mega mi się podoba ten obrazek i bardzo chciałam go Wam pokazać, Efekt końcowy do zobaczenia na moim instagramie: windismystylist!
Recenzja kolorowanki dzięki uprzejmości Wydawnictwa:

Posted in , , , , , , , . Bookmark the permalink. RSS feed for this post.

One Response to Lonely Planet - Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie

  1. To nie dla mnie pozycja, ale...gdy widzę opinię tej kolorowanki obrazki każdy wybiera inny do pokolorowania i zaprezentowania :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj

Swedish Greys - a WordPress theme from Nordic Themepark. Converted by LiteThemes.com.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...